Op donderdag 13 juni 2024 werd de expositie Oog in Oog geopend in het muZIEum. Deze tentoonstelling liet foto’s zien van mensen met een oogprothese. De portretten zijn gemaakt door Marina Marinkovic, die niet alleen oogarts is, maar ook fotograaf. Vereniging OOG in OOG maakte een boekje van deze portrettenserie.
Marina:“Het raakt me dat Nox’ ouders zeggen dat het kleine oogje van hun zoon een extra zorg blijft.”
Nox:
Nox is geboren met een klein oogje. Toen hij geboren werd zag zijn moeder Naomi niet meteen dat er wat met zijn oogje was. De kinderarts en de oogarts in hun eigen ziekenhuis hadden nog nooit zoiets gezien. Uiteindelijk kwam Nox bij een gespecialiseerde oogarts in Amsterdam en kreeg hij een prothese.
Zijn moeder zegt: “Nox heeft een nieuwe prothese en met die prothese zie je eigenlijk niets van dat kleine oogje. En hij doet het heel goed, zit op kindergym en is superhandig. Maar toch voel je wel een extra zorg.”