Op donderdag 13 juni 2024 werd de expositie Oog in Oog geopend in het muZIEum. Deze tentoonstelling liet foto’s zien van mensen met een oogprothese. De portretten zijn gemaakt door Marina Marinkovic, die niet alleen oogarts is, maar ook fotograaf. Vereniging OOG in OOG maakte een boekje van deze portrettenserie.
Marina:“De kracht die Marga uit zachtheid en dankbaarheid haalt, vind ik mooi. Zo kan doorzetten er ook uitzien.”
Marga:
“Ik fiets weer en rijd weer auto, maar in het begin kon ik nog geen glas wijn inschenken. Mijn man zei dan ‘ik doe het wel’, maar dat wilde ik niet. Ik bleef het proberen, want zo kom je het verst.
Ik heb veel meegemaakt voordat ik mijn oog verloor. Het klinkt misschien zweverig, maar toen dit gebeurde met mijn oog, voelde ik me gedragen. De mensen die ik ontmoette, de kleine mooie dingen, en hoe het mijn man en mij dichter bij elkaar bracht, gaven me kracht.”